O portalu

PORTAL TURYSTYCZNY GÓRY OPAWSKIE
WWW.GORYOPAWSKIE.EU

TURYSTO!
Trafiłeś na stronę w całości poświęconą Górom Opawskim, najdalej na wschód wysuniętemu pasmu polskich Sudetów. Pamiętaj jednak, że duża część pasma znajduje się również po czeskiej stronie i tam nazywana jest Zlatohorską Vrchoviną. To jedyny serwis w sieci tak obszernie opisujący ten region. Znajdziesz u nas wiele wskazówek jak ciekawie spędzić czas w Górach Opawskich. Przeglądając stronę natrafisz na obszerne artykuły wzbogacone zdjęciami o atrakcjach i historii miejsc, także tych obecnie już zapomnianych, odkryjesz tajemnicze legendy, zapoznasz się z opisami szlaków wraz z mapami. Przyda Ci się także szczegółowa, interaktywna mapa turystyczna.
Od kilku lat patronujemy długodystansowym rajdom: Rajd Prudnik-Pradziad i Prudnicki Maraton Pieszy.   
Jeśli chcesz być na bieżąco polub profil serwisu na Facebooku, tam zapowiadane są wydarzenia turystyczne oraz codziennie serwuję dawkę pięknych zdjęć z Gór Opawskich! 

O MNIE
Urodziłem się i mieszkam w Prudniku u podnóża Gór Opawskich. Moją pasją są długodystansowe wędrówki górskie, fotografia, jazda rowerem oraz kolejnictwo. Interesuję się także historią regionalną i krajoznawstwem. Od kilku lat jestem członkiem PTTK Odział Sudetów Wschodnich w Prudniku. W lipcu 2012 r. postanowiłem założyć niniejszą stronę pod adresem www.goryopawskie.bnx.pl, ciągle rozbudowuję portal i od kwietnia 2017 r. w całkiem nowej odsłonie zyskał nowy adres pod którym właśnie się znajdujecie. Witrynę od początku prowadzę samodzielnie.
Ze swoich wędrówek po innych górach piszę relacje, które wraz ze zdjęciami także możecie śledzić na tej stronie w dziale "Relacje z wypraw".
Przyznam się, że moim ulubionym, szczytem górskim jest Biskupia Kopa. Darzę ją sentymentem bardzo często po niej wędruje, to od niej zaczynałem pierwsze wycieczki i tutaj zrodziła się moja miłość do gór! :D
"W Górach Opawskich jest wszystko co kocham"!


Wywiad ze mną dla Radio Opole: Jesienny wypad w Góry Opawskie" - październik 2020  

Administrator: Dawid

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować (uwagi, pytania, chęć współpracy itd.) w sprawie serwisu pisz na: opawski1@wp.pl

Polub portal na Facebooku: www.facebook.com/GoryOpawskie
Kanał na Youtube: www.youtube.com


KOPIOWANIE I UDOSTĘPNIANIE TREŚCI ORAZ ZDJĘĆ, BEZ ZGODY ZABRONIONE !

2 komentarze:

  1. Hej! Cudowne zdjęcia i świetne opisy!!! Chcielibyśmy zaprosić Cię do współpracy! Tworzymy wyszukiwarkę wszystkich szlaków górskich www.trasygorskie.pl i marzymy o tym, aby opublikować tam wybrane Twoje opisy i zdjęcia - oczywiście z oznaczenie autora i linkiem do Twojej strony. Dasz się namówić na współpracę? Zapraszamy! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. przepiękny blog , zdjecia artykuly ktore piszesz dziękuje! pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń