O portalu

PORTAL TURYSTYCZNY GÓRY OPAWSKIE
WWW.GORYOPAWSKIE.EU

TURYSTO!
Trafiłeś na stronę w całości poświęconą Górom Opawskim, najdalej na wschód wysuniętemu pasmu polskich Sudetów. Pamiętaj jednak, że duża część pasma znajduje się również po czeskiej stronie i tam nazywana jest Zlatohorską Vrchoviną. To jedyny serwis w sieci tak obszernie opisujący ten region. Znajdziesz tu wskazówki jak ciekawie spędzić czas w Górach Opawskich. Przeglądając stronę natrafisz na obszerne artykuły wzbogacone zdjęciami o atrakcjach i historii miejsc, także tych obecnie już zapomnianych, odkryjesz tajemnicze legendy, zapoznasz się z opisami szlaków wraz z mapami. Przyda Ci się także elektroniczna mapa turystyczna oraz opisy szlaków. 
    Portal oprócz funkcji informacyjnej o regionie Gór Opawskich i okolicy pełni także rolę bloga, pamiętnika z podróży admina. Zatem w dziale "Relacje z wypraw" znajdziesz fotorelacje z wypraw także w inne pasma Sudetów czy w Beskidy.  
    Od kilku lat portal patronuje medialnie długodystansowym rajdom: Rajd Prudnik-Pradziad i Prudnicki Maraton Pieszy oraz imprezie rowerowej "Turystyczny Rajd Rowerowy im Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy". Znajdziesz tutaj pełne fotorelacje z poprzednich edycji i zapowiedzi nadchodzących. Pojawia się także kalendarz rajdów długodystansowych na cały rok.    

Jeśli chcesz być na bieżąco polub profil serwisu na Facebooku, tam zapowiadane są wydarzenia turystyczne oraz codziennie serwuję dawkę pięknych zdjęć i ciekawostek z Gór Opawskich!

O MNIE
Urodziłem się i mieszkam w Prudniku u podnóża Gór Opawskich. Moją pasją są długodystansowe wędrówki górskie z plecakiem, fotografia, jazda rowerem oraz kolejnictwo. Interesuję się także historią regionalną i krajoznawstwem. Od lat jestem członkiem PTTK Odział Sudetów Wschodnich w Prudniku. Od 2019 r. jestem Przodownikiem Turystyki Górskiej PTTK z uprawnieniami na Sudety i Beskidy Zachodnie. W 2022 r. zdobyłem uprawnienia znakarza szlaków turystycznych. W lipcu 2012 r. postanowiłem założyć stronę pod adresem www.goryopawskie.bnx.pl, od tego czasu ciągle rozbudowuję portal i działam na rzecz promocji regionu Gór Opawskich. Od kwietnia 2017 r. w nowej odsłonie portal zyskał nowy adres pod którym właśnie się znajdujecie. Witrynę od początku prowadzę samodzielnie.

Ze swoich wędrówek po innych górach piszę relacje, które wraz ze zdjęciami także możecie śledzić na tej stronie w dziale "Relacje z wypraw".
Najczęściej odwiedzanym i moim ulubionym, szczytem górskim jest Biskupia Kopa. Darzę ją sentymentem bardzo często po niej wędruje, to od niej zaczynałem pierwsze wycieczki i tutaj zrodziła się moja pasja do gór! 😊
Sporo jednak wędruje też po innych pasmach z aparatem w dłoni uwieczniając chwile i z dużym plecakiem od schroniska do schroniska. Szczególnie cenię sobie kilkudniowe włóczęgi po Beskidzie Żywieckim czy Beskidzie Wyspowym. 😊  

"W górach jest wszystko co kocham"!

W MEDIACH:
Wywiad dla Radio Opole (październik 2020): Jesienny wypad w Góry Opawskie"  
Wywiad dla Gazety Pogranicza (luty 2020): "Góry Opawskie to najpiękniejsze miejsce na świecie" - CZĘŚĆ 1 CZĘŚĆ 2
Wywiad dla Gazety Pogranicza (sierpień 2017): "Góry Opawskie znam na pamięć"

WESPRZYJ DZIAŁALNOŚĆ PORTALU! 
Od 11 lat prowadzę portal, który jest wynikiem mojej pasji do regionu Gór Opawskich. Strona jest jednocześnie także moim blogiem - pamiętnikiem z podróży po górach, gdzie dzielę się wrażeniami z wędrówek pisząc relacje i wrzucając zdjęcia. Przez wiele lat portal działa non-profit i nie przynosi mi zysków. Ponoszę jednak koszty, które wynoszą kilkadziesiąt złotych rocznie za domenę, wkrótce dojdzie kolejny koszt - pakiet miejsca w chmurze na zdjęcia. Nie wspominając już o rosnących kosztach podróży czy sprzętu fotograficznego. 
    Zatem jeśli podobają się Wam moje posty, zdjęcia i chcielibyście wesprzeć moją pasję a jednocześnie to miejsce zachęcam do wpłaty na symboliczną kawkę. Będzie mi miło, że doceniacie moją działalność i będzie mnie to motywować do rozwoju portalu! 😊 
Wpłaty można dokonać klikając tu👇
Postaw mi kawę na buycoffee.to 
Kwota i częstotliwość wpłat jest dobrowolna.


Jeśli chcesz się ze mną skontaktować (uwagi, pytania, chęć współpracy, zakup zdjęć itd.) w sprawie serwisu pisz na: opawski1@wp.pl

Administrator/właściciel portalu: Dawid Przyszlak

NASZE MEDIA:
Portal Góry Opawskie na Facebooku - 8200 obserwujących: www.facebook.com/GoryOpawskie
Kanał na Youtube - 102 subskrybentów: https://youtube.com/@GoryOpawskie
Profil na Facebooku o tematyce kolejowej "Stacja Prudnik" - 650 obserwujących: https://www.facebook.com/stacjaprudnik


KOPIOWANIE I UDOSTĘPNIANIE TREŚCI ORAZ ZDJĘĆ, BEZ ZGODY ZABRONIONE !

2 komentarze:

  1. Hej! Cudowne zdjęcia i świetne opisy!!! Chcielibyśmy zaprosić Cię do współpracy! Tworzymy wyszukiwarkę wszystkich szlaków górskich www.trasygorskie.pl i marzymy o tym, aby opublikować tam wybrane Twoje opisy i zdjęcia - oczywiście z oznaczenie autora i linkiem do Twojej strony. Dasz się namówić na współpracę? Zapraszamy! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. przepiękny blog , zdjecia artykuly ktore piszesz dziękuje! pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Góry Opawskie , Blogger