Ekstremalna Droga Krzyżowa przez Góry Opawskie

EDK LUBRZA (PRUDNIK) - SANKTUARIUM MARIA HILF

Druga połowa Wielkiego Postu to od kilku czas czas organizowania w całej Polsce wydarzeń pod nazwą Ekstremalna Droga Krzyżowa.  To wędrówka inna niż wszystkie bo uczestnictwo w tym wydarzeniu polega na odprawieniu nabożeństwa Drogi Krzyżowej, ale inaczej niż tradycyjnie w kościele bo w trakcie nocnej wędrówki w skupieniu i modlitwie na dystansie około 40 km. Uczestnik po wieczornej mszy św. otrzymuje kartę z rozmieszczeniem  i rozważaniami na każdą stację Męki Pańskiej oraz mapę trasy. Po całonocnej wędrówce o poranku na zakończenie odprawiana jest Msza św. dziękczynna. 
W tym roku wytyczono nową trasę EDK przebiegającą przez Góry Opawskie z Lubrzy koło Prudnika przez Biskupią Kopę do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych pod Příčným Vrchem. Uczestnik będzie miał możliwość odwiedzić kościoły i kaplice naszego regionu. 
Przebieg trasy: Lubrza (kościół św. Jakuba Starszego) - Jasiona  - Prudnik (kościół Miłosierdzia Bożego - kościół św. Michała Archanioła) - Sanktuarium św. Józefa w Prudniku Lesie - Dębowiec (kaplica Serca Jezusowego) - Wieszczyna (kaplica Tymoteusza i Aurelii) - Pokrzywna - Cicha Dolina (ołtarz polowy) - Biskupia Kopa - Kaplica św. Rocha nad Zlatymi Horami - Zlate Hory (kościół Wniebowzięcia Marii Panny) - Droga Krzyżowa - Sanktuarium Maria Hilf

Początek: Lubrza  Lubrza (kościół św. Jakuba Starszego): Msza św. godz: 20:00 - 23 marca 
Koniec: Sanktuarium Maria Hilf Zlate Hory: Msza św. godz 8:00 - 24 marca

Organizatorzy zachęcają, aby na trasę zabrać ze sobą krzyż - symbol Męki Pańskiej. Aby wziąć udział w EDK należy się zarejestrować na http://www.edk.org.pl/. Udział jest bezpłatny. 

W ubiegłym roku uczestniczyłem już w EDK, trasa wtedy biegła z Głubczyc przez Solną Horę również do Sanktuarium Maria Hilf. Moja relacja tutaj:  EDK Głubczyce - Maria Hilf

Punkty na trasie: 
Lubrza 
Prudnik kościół Miłosierdzia Bożego
Prudnik kościół św. Michała Archanioła 
Sanktuarium św. Józefa  
Cicha Dolina 
Biskupia Kopa 
Kaplica św. Rocha 
Kościół Zlate Hory 
Droga Krzyżowa Zlate Hory - Maria Hilf 
Maria Hilf

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Góry Opawskie , Blogger