III Turystyczny Rajd Rowerowy im. F. Surmińskiego i S. Szozdy [FOTORELACJA]

III TURYSTYCZNY RAJD ROWEROWY 
im. Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy 
(fot. Tygodnik Prudnicki - Andrzej Dereń)
Zakończył się III Turystyczny Rajd Rowerowy. Impreza organizowana przez Gminę Prudnik i PTTK Prudnik była kolarskim rozpoczęciem sezonu na Ziemi Prudnickiej. W trasę o długości 25 km wyruszyła rekordowa liczba bo około 90 osób, a biegła ona następująco: Prudnik - Łąka Prudnicka - Moszczanka - Wieszczyna - Jindřichov - Dębowiec - Sanktuarium św. Józefa (Prudnik).
Uczestnicy na trasie rajdu mieli okazję podziwiać piękne widoki budzącej się do życia przyrody Gór Opawskich. Najbardziej widokowa część trasy i zarówno najtrudniejsza znajdowała się między Wieszczyną,  Jindřichovem i Dębowcem kiedy to musieliśmy wjechać pod Wzgórze św. Rocha, widoki z łąk niesamowite. Na mecie uczestnikom serwowano kiełbaskę z ogniska i pyszną grochówkę ;)

Gościem specjalnym i tytułowym rajdu był Franciszek Surmiński - wielki polski kolarz, trener m.in. Szozdy mieszkający na Ziemi Prudnickiej, mimo sędziwego wieku nadal w dobrej formie wspólnie z uczestnikami  pokonywał trasę.
 Rajd upamiętnia również drugiego wielkiego polskiego kolarza - Stanisława Szozdę, mieszkańca Prudnika, kilkukrotnego mistrza świata i vicemistrza olimpijskiego. Szozda zmarł w 2013 r. Na jego cześć we wrześniu odbywa się Memoriał im. Stanisława Szozdy - kolarskie wyścigi uliczne o randze ogólnopolskiej.
Pogoda na trasie rajdu dopisała, ciepło, słonecznie i z bardzo dobrą przejrzystością, tylko wiatr mógłby być troszkę słabszy ;)
Nad rajdem nasz portal objął patronat medialny!  
  
GALERIA FOTOGRAFIIFranciszek Surmiński

GALERIA I RELACJA TYGODNIKA PRUDNICKIEGO: http://terazprudnik.pl/2018/04/14/szozdy-2/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Góry Opawskie , Blogger