Zaproszenie na 40 Rajd Maluchów [PROGRAM]

ZAPROSZENIE NA RAJD MALUCHÓW
1 czerwca 2019 r. 

 Już 1 czerwca 40 jubileuszowa edycja Rajdu Maluchów czyli świetnej imprezy dla najmłodszych z tradycją  organizowanej przez PTTK Prudnik i Prudnicki Ośrodek Kultury. Uczestnicy rajdu czyli dzieci wraz z całymi rodzinami wyruszają z prudnickiego parku na 3,5 km trasę przez Kapliczną Górę w Lesie Prudnickim do uroczo położonego Chocimia z widokiem na Góry Opawskie.Na mecie na dzieci czeka mnóstwo atrakcji. Będą konkursy sprawnościowe z nagrodami, stanowiska edukacyjne (Policja, Nadleśnictwo Prudnik, Agencji Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa) pokazy, dmuchańce, występy artystyczne m.in. clownów i wiele innych. Dzieci na pewno nie będą się nudzić! W tym roku z okazji 15 lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej organizatorzy przygotowali gry i zabawy związane z tematyką.

Historia rajdu sięga 1979 r. z kameralnej imprezy wtedy jeszcze z metą na pobliskiej Zajęczej Kępie przerodził się w rajd, w którym bierze udział kilka tysięcy osób czyniąc go prawdopodobnie największą  taką imprezą w  Polsce. 
Aby dzieci (do 13 lat) mogły  otrzymać plakietkę, skorzystać ze wszystkich atrakcji na trasie i mecie oraz wziąć udział w losowaniu nagrody głównej należy  zapisać  się w siedzibie PTTK Prudnik (ul. Traugutta 19) lub w Prudnickim Ośrodku Kultury (ul. Kościuszki 1a) 
Serdecznie zapraszam! 
Osobiście uczestniczyłem w rajdzie przez 11 lat, w mojej kolekcji mam 10 plakietek rajdowych. Po raz pierwszy  na Rajdzie Maluchów pojawiłem się mając zaledwie 2 miesiące. Oczywiście trasę pokonałem w wózku :D


PROGRAM RAJDU I WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW:
  • 8.30 zbiórka przy altanie w Parku Miejskim, wydawanie paczek ze słodyczami
  • 8.30 – 9.00 występy przy altanie wokalistów Dziecięcego Studia Piosenki Prudnickiego Ośrodka Kultury
  • 9.00 START – przemarsz przez park i dalej Alejką Rajdu Maluchów obok pomnika przyrody – wiekowych dębów, niespodzianka Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Prudniku, zdobycie Góry Kaplicznej –smaczna nagroda na szczycie i na mecie po oddaniu talonu
  • 10.15 uroczyste rozpoczęcie imprezy turystyczno rekreacyjnej z okazji Dnia Dziecka na hipodromie w Chocimiu
  • 10.30 blok rodzinnych konkursów sprawnościowych z nagrodami: gry, zabawy, konkursy, warsztaty w plenerze, występy wokalistów z Dziecięcego Studia Piosenki POK, wręczenie legitymacji członkowskich oraz odznaki Turystyki Pieszej „Siedmiomilowe buty” najmłodszym turystom prudnickiego PTTK
  • 10.30 – 12.30 konkursy specjalne na scenie, zapisy uczestników konkursów obok sceny: na najmłodszego uczestnika rajdu, na najciekawsze bajkowe przebranie dla dzieci przedszkolnych (do 6 roku życia), na EKO STRÓJ – kostium z surowców wtórnych własnoręcznie wykonany (dla dzieci w wieku 7-10 lat), konkurs dla dzieci od 11 do 13 lat na hasło o integracji Polski z Unią Europejską (z okazji 15-lecia obecności województwa opolskiego w UE). Hasła zapisane na kartce wraz z imieniem i nazwiskiem autora należy dostarczyć do punktu Organizatora przy scenie do godz.11.30, konkurs na najdłuższy naturalny warkocz (powyżej 50 cm długości) – zapisy i mierzenie warkoczy do godz. 11.15, prezent dla dzieci urodzonych 1 maja (dzień wstąpienia Polski do Unii Europejskiej)
  • 12.30 – 13.45 interaktywny program wokalno – estradowy w wykonaniu animatorów z theART pt: „Kolorowe nutki”
  • 14.00 – 15.30 program estradowy rozrywkowo – zabawowy dla dzieci: „Witajcie w naszej bajce” w wykonaniu zdobywców wielu prestiżowych nagród na festiwalach sztuki cyrkowej jednego z najlepszych w Europie duetu clownów cyrkowych „Ruphert & Rico”
  • 15.30 „Co wiem o Unii Europejskiej?” – konkurs wiedzy z nagrodami dla dzieci do lat 13 (numery uczestników na plakietkach)
  • 15.50 zakończenie 40 Rajdu Maluchów

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Góry Opawskie , Blogger