Pasterka w Cichej Dolinie odwołana

Z powodu pandemicznych obostrzeń w tym roku zdecydowano się odwołać tradycyjną Mszę św. Pasterkę w Wigilię Bożego Narodzenia co roku odbywającą się na polanie z ołtarzem polowym w Cichej Dolinie w Pokrzywnej. 
Tradycyjna uroczystości na polanie nad Bystrym Potokiem u stóp Biskupiej Kopy odbywała się 31 lat. Zapoczątkowali ją w 1988 r. mieszkańcy Pokrzywnej i Jarnołtówka, rodzina Giemzików wraz z miejscowym proboszczem ks. Zygmuntem Lubienieckim. Pasterka od lat gromadziła sporo wiernych z okolicznych miejscowości, a także turystów z całej Polski spędzających święta w Górach Opawskich Żywa szopka bożonarodzeniowa, wspólne śpiewanie kolęd z orkiestrą, pięknie przystrojona światełkami kaplica, płonące ogniska, szum potoku, sprawiały, że przez wiele lat była to magiczna górska uroczystość. 
Miejmy nadzieję, że sytuacja uspokoi się i w Pasterce w Cichej Dolinie będzie można znów wziąć udział za rok i w kolejnych latach! 

Inna Msza św. Pasterka w Górach Opawskich pod gołym niebem z żywą szopką i górskimi widokami od kilku lat odbywa się w Podlesiu. Uroczystość odbędzie się także w tym roku na placu przed kościołem św. Jerzego w Podlesiu. Początek Pasterki w Wigilię Bożego Narodzenia o godz 22:00. 

Pasterkę w Grocie Lurdzkiej pod gołym niebem w tym roku będą odprawiać także oo. Franciszkanie w Prudniku-Lesie. Początek uroczystości o godz 22:00. 

Z historii: 
BOŻE NARODZENIE SPRZED 80 LAT: PASTERKA NA KAPLICZNEJ GÓRZE KOŁO PRUDNIKA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Góry Opawskie , Blogger