Kravi Hora i Solna Hora

Kravi Hora i Solna Hora 
7 kwietnia 2015 r.

We wtorek po świętach postanowiliśmy się wybrać w czeską część Gór Opawskich, w masyw Kravi i Solnej Hory (pol. Krowiej i Solnej Góry).
Wyruszyliśmy z Jindřichova niebieskim szlakiem wzdłuż Svinnego potoku. Po drodze mijamy bardzo ciekawe miejsce odpoczynku nad strumykiem. Jest tu miejsce na ognisko (grill) z przygotowanym drewnem i gazetami, wiele ławek nad rzeczką, zadaszona wiata, mostki, wodospady, wiatraczki wodne, huśtawka, a nawet miejsce do kąpieli w potoku (głębokość 150 m). Jest nawet mini park linowy z możliwością przejazdu nad rzeczką. Polecam !a
Maszerujemy dalej później już leśną asfaltówką aż do dawnej leśniczówki w Dolinie Svinnego Potoku. Niestety leśniczówka została zburzona w 2008 r. Pozostała tylko stodoła, którą przerobiono na wiatę ze stolikami i ławkami. Również dobre miejsce odpoczynku !

Stąd wybieramy zielony szlak i wspinamy się na Kravi Horę. Droga ze szlakiem jest w części utwardzana (czyżby betonem ?) W drewnianej wiacie na Kravi Horze odpoczywamy, spotykamy samotnego turystę wędrującego w kierunku Mesta Albrechtice. Przy wiacie stoi koparka oraz "blaszany barak" robotników. Stąd odbijamy do starej kapliczki w zaginionej miejscowości Valštejn.
Po chwili wracamy i przez pastwiska obok wieży ciśnień maszerujemy żółtym szlakiem na Solną Horę. Na ziemi leży dość spora warstwa mokrego świeżego śniegu. Z Solnej Hory wybieramy niebieski szlak do Wójtowego Źródła. Od tego miejsca już leśną asfaltówką po zmroku maszerujemy do leśniczówki Svinny Potok. W jej okolicy natrafiamy na stado dzików? Chwilę przeczekaliśmy aż sobie pójdą Stąd już powrót tą samą drogą do Jindřichova. Długość trasy to 29 km.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Góry Opawskie , Blogger