Odrestaurowano zabytkowy mostek w Pokrzywnej

NOWY STARY MOSTEK W POKRZYWNEJ
Niedawno zakończyła się renowacja zabytkowego kamiennego mostku na stoku Szyndzielowej Kopy w Pokrzywnej, który był w złym stanie. Przy obiekcie wykonano prace w zakresie obmurowania kamiennych ścian, oczyszczenia z zieleni, udrożnienia koryta strumienia (płynącego okresowo) oraz usunięciu pobliskich drzew zagrażających konstrukcji. Prace wykonało Nadleśnictwo Prudnik.

Zabytkowy mostek na leśnej drodze może liczyć sobie aż 300 lat, tym bardziej cieszy fakt, że został odnowiony. Wielkie podziękowania należy skierować do mieszkańca Pokrzywnej, admina strony na facebooku: Pokrzywna Wildgrund, który w czerwcu wysłał wiadomość do nadleśnictwa o złym stanie, dzięki czemu zainteresowano się mostkiem. Śpieszmy się ratować zabytki, nie bądźmy obojętni na ich los, to świadectwo techniki naszych przodków, nie niszczmy ich a zostawmy dla potomnych. Byłoby dobrze gdyby przy moście pojawiła się tablica informacyjna dla turystów, do tej pory mało kto wiedział przechodząc szlakiem, że istnieje tam mostek. 
Obiekt znajduje się na niebieskim szlaku "Przełomu Złotego Potoku", na odcinku od "kąpieliska" do Cichej Doliny na wysokości kempingu "Złota Dolina".
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Góry Opawskie , Blogger