Nowy plan Prudnika

 NOWY PLAN MIASTA PRUDNIK

Właśnie do sprzedaży trafił nowy Plan miasta Prudnika. Publikacja jest bardzo szczegółowa zawiera pełny wykaz ulic (156 nazw), obiekty przemysłowe i użyteczności publicznej. Dobrze dobrana skala mapy oraz kolorystyka sprawia, że mapa jest czytelna. Plan obejmuje całe miasto oraz dodatkowo fragment Gór Opawskich z Lasem Prudnickim po Sanktuarium św. Józefa. Centrum ze starówką w osobnym okienku zostało powiększone z racji dużej ilości obiektów, tak by plan stał się jeszcze bardziej czytelny. Pojawia sitak kilka obiektów, które mają powstać w niedalekiej przyszłości tj. wschodnia obwodnica, źródełko w parku oraz ścieżka rowerowa przy stawie koło wodociągów.

Ciekawostką dla mieszkańca Prudnika czy też turysty będzie jednak to co odróżnia tę publikacje od innych tego typu. Na planie zaznaczono obiekty, które dziś już nie istnieją, zapomniane , po których dziś nie ma już śladu. Znajdziemy tu dawne stawy, restauracje, młyny, przebieg murów miejskich i wiele innych. Plan wraz z wydanym w 2017 r. przewodnikiem "Prudnik i okolice" tworzy spójną całość ponieważ na mapie zaznaczono numerkami ciekawe obiekty i zabytki, które opisane są w przewodniku. Tę książkę również polecam! 
Jeszcze jedną ciekawostką planu jest jego awers. Nie znajdziemy tutaj opisu atrakcji a archiwalną mapę topograficzną Prudnika z 1884 r. w tej samej skali! Dzięki niej możemy zobaczyć jak w ciągu 134 lat rozbudował się Prudnik! Polecam zakupić nowy plan miasta zarówno mieszkańcom jak i turystom. Dzięki niemu możemy poznać Prudnik na nowo.

Cena: 10 zł. Publikację można kupić: 
- u wydawcy - w redakcji Tygodnika Prudnickiego (ul. Kościuszki 13a) - wraz z przewodnikiem "Prudnik i okolice" 50% taniej
- Muzeum Ziemi Prudnickiej (ul. Chrobrego 5)
- Schroniska Młodzieżowe w Prudniku (ul. Dąbrowskiego 26) oraz w Wieszczynie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Góry Opawskie , Blogger