Ruszyły zapisy na VIII Rajd Prudnik - Pradziad!

ZAPISY NA RAJD PRUDNIK - PRADZIAD!
AKTUALIZACJA: Zapisy zakończone, zmiana trasy!
Nowa trasa: KLIKNIJ 
(fot. na trasie IV edycji, uczestnicy schodzą z Solnej Hory do Heřmanovic, w tle Pradziad - 2014)
Już 11 sierpnia ósma edycja Rajdu Prudnik - Pradziad. Ten zacny rajd polega na pokonaniu 60 km trasy w maksymalnie 15 h z nisko położonego Prudnika przez Góry Opawskie i Jeseniky na najwyższy szczyt Sudetów Wschodnich - Pradziad (1491 m). Uczestnicy po drodze muszą zmierzyć się z trudnościami górskiej trasy zarówno dystansem jak i dużymi przewyższeniami (około 3800 m!), dlatego śmiało możemy powiedzieć, że jest to ultramaraton.
Organizator co roku dba o różnorodność trasy, tak by co roku miała inny przebieg. W tym roku wstępna trasa (65 km) prawdopodobnie będzie wyglądać tak:
Prudnik (park miejski) - Kozia Góra - Trzebina (przejście graniczne) - Bartultovice - Vysoka - Pitárné - Graniczna Góra - Město Albrechtice - Žáry - Staré Purkartice - Morskie Oko - Karlovice - Ruiny zamku Freudenštejn - Anenský vrch - Karlova Studánka - Dolina Bilej Opavy - Pradziad
Trasa posiada bardzo duże walory krajoznawcze, zobaczymy historyczne miejsca a przede wszystkim niezapomniane górskie widoki. Ta tegoroczna wygląda bardzo ciekawie ponieważ w większości biegnie przez miejsca nigdy dotąd nie odwiedzane podczas maratonu na Pradziada. Zapowiada się więc bardzo interesująco i odkrywczo... nawet dla mnie! ;) 
Organizator zapewnia powrót autobusem z Pradziada do Prudnika po zakończeniu rajdu. Dla uczestników będzie również pamiątkowa plakietka, certyfikat ukończenia trasy, a także inne niespodzianki.
Organizatorami maratonu jest PTTK Prudnik oraz Tygodnik Prudnicki. Nasz portal już od kilku lat patronuje i wspiera wydarzenie, a w osobie admina bierze udział od początku istnienia imprezy! :)
Komandorami rajdu są: pomysłodawca Andrzej Dereń oraz Grzegorz Polak.
Aby wziąć udział w rajdzie NALEŻY SIĘ ZAPISAĆ i zaakceptować regulamin na stronie rajdu: KLIKNIJ ABY PRZECZYTAĆ
Zapisy ruszyły 27 czerwca i potrwają do wyczerpania miejsc -150 osób
Wpisowe 30 zł obejmuje autobus powrotny do Prudnika, certyfikat , plakietkę i ubezpieczenie.
Zapisy poprzez przelew na konto bankowe: 
Oddział PTTK Sudetów Wschodnich w Prudniku
Bank Spółdzielczy w Prudniku
06 8905 0000 2000 0000 1401 0001
W tytule przelewu należy wpisać: Rajd Prudnik - Pradziad, Imię i nazwisko uczestnika, miejscowość zamieszkania i nr telefonu. 

Do zobaczenia 11 sierpnia!

Relacje z poprzednich edycji:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Góry Opawskie , Blogger