Zaproszenie na XVI Prudnicki Maraton Pieszy

XVI PRUDNICKI MARATON PIESZY 
22 września 2018 r.
Nasz patronat 
(kliknij aby powiększyć)
Już w sobotę 22.09 szesnasta edycja Prudnickiego Maratonu Pieszego. Ideą tej świetnej imprezy jest pokonanie pieszo wybranej trasy o następujących długościach: 
- rodzinna: 10 km
- średnia: 19 km
- czeska: 24 km
- duża: najdłuższa 50 km
Każdy turysta wybiera dla siebie odpowiednią długość trasy. Wszystkie biegną szlakami urokliwych Gór Opawskich, także po czeskiej stronie granicy. Uczestnik na starcie otrzymuje pamiątkową plakietkę, mapę i opis trasy, a podczas wędrówki musi spodziewać się kilku punktów kontrolnych z niespodziankami. Start dla tras (10 km, 19 km i 24 km) w Prudniku w Parku Miejskim przy altanie w godz. 8:30-10:00. Start trasy 50 km zmiennej z każdą edycją w tym roku będzie znajdował się w urokliwej czeskiej górskiej wsi Rejviz w godz: 6:00-6:30. Organizator zapewnia dowóz autobusem uczestników maratonu z Prudnika na start. Aby z niego skorzystać należy się wcześniej zapisać i wpłacić na konto PTTK Prudnik kwotę 30 zł: 
Tytuł przelewu: PMP, imię i nazwisko, miejscowość zamieszkania, nr telefonu
Oddział PTTK Sudetów Wschodnich w Prudniku
Bank Spółdzielczy w Prudniku
06 8905 0000 2000 0000 1401 0001
Trasa 50 km będzie mieć duże walory krajoznawcze i oferuje piękne górskie widoki. Zaczniemy w pięknie położonej najwyżej na Śląsku górskiej wsi Rejviz. Zobaczymy skansen górnictwa złota Zlatorudne Młyny, wejdziemy na najwyższy szczyt Gór Opawskich - Příčný Vrch. Dalej powędrujemy widokowymi łąkami na Solną Horę. Biskupią Kopę tym razem zdobędziemy trudnym i najmniej znanym szlakiem z Petrovic. Dalej przez Srebrną Kopę, Las Rosenau, Długotę i Las Prudnicki wrócimy do Prudnika.
Szczegółowy przebieg: Rejviz - Skansen Górnictwa Złota Zlatorudne Młyny - Edelštejn (ruiny zamku) - Příčný Vrch - Hornické skály - Heřmanovice - Źródło Osobłogi - Solna Hora - Petrovice - Biskupia Kopa - Srebrna Kopa - Wieszczyna - Długota - Dębowiec - Kobylica - Sanktuarium św. Józefa - Prudnik.
Pod Solną HorąHistoria Prudnickiego Maratonu Pieszego sięga 1987 r. kiedy to odbyła się pierwsza edycja. Kryzys w PTTK sprawił że po 3 latach organizację maratonu zawieszono, wznawiając go w 2006 r. Od tego momentu  odbywa się bez przerwy do dziś. Głównym organizatorem PMP jest Oddział PTTK Sudetów Wschodnich w  Prudniku.  Nasz portal od kilku lat patronuje i wspiera wydarzenie w osobie admina - uczestnika, który w PMP bierze udział już od 11 lat! :) Naprawdę warto wziąć udział w maratonie! 

STRONA PMP: KLIKNIJ TUTAJ 

Do zobaczenia 22 września!! 
 Relacje z poprzednich edycji: 
XV Prudnicki Maraton Pieszy - 2017
XIV Prudnicki Maraton Pieszy - 2016 r.
XIII Prudnicki Maraton Pieszy - 2015 r
XII Prudnicki Maraton Pieszy - 2014 r

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Góry Opawskie , Blogger