Powitanie nowego roku 2019 na Biskupiej Kopie

NOWOROCZNE WEJŚCIE NA BISKUPIĄ KOPĘ! 

Tradycyjnie od 19 lat w Górach Opawskich nowy rok należy powitać na szczycie Biskupiej Kopy. Nie inaczej będzie w tym roku. Turyści pożegnają stary i przywitają nowy rok 1 stycznia o godz 12:00. Na Kopie tym dniu pojawiają się tłumy, są śpiewy toasty, ognisko i fajerwerki. Były kasztelan wieży i budowniczy schroniska Miroslav Petřík corocznie przygotowuje okazjonalne kieliszki, które można zakupić w kiosku na szczycie.
Tym razem na szkle widnieje wizerunek dawnej kaplicy św. Antoniego na zachodnim stoku Biskupiej Kopy z okazji 300 lat od jej budowy. Z drugiej strony tradycyjny wizerunek wieży. Do tej pory wydano ponad 20 rodzajów okazyjnych szkieł.Ci, którzy lubią nocne wędrówki, mogą przywitać Nowy Rok na Biskupiej Kopie w noc sylwestrową o północy. Ta forma powitania nowego roku również stała się bardzo popularna. Widok z Kopy na rozświetlone fajerwerkami niebo nad okolicznymi miejscowościami, to z pewnością niesamowite przeżycie!

Szczęśliwego Nowego Roku 2019 ! Góromaniakom wielu pięknych chwil spędzonych na szlakach, wielu pokonanych kilometrów, niezapomnianych widoków i niesamowitych zdjęć!  

2 komentarze:

  1. Było pięknie :) https://www.gwo24.pl/powitali-nowy-rok-2019-na-biskupiej-kopie/

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzięki, fajna relacja i zdjęcia :) Pozwolę sobie wrzucić linka na facebooka portalu. Pozdrawiam

      Usuń

Copyright © Góry Opawskie , Blogger