"Czysta Kopa" - wiosenne sprzątanie masywu Biskupiej Kopy

SPRZĄTANIE SZLAKÓW W MASYWIE BISKUPIEJ KOPY 
24 marca 2019 

24 marca w masywie Biskupiej Kopy zorganizowano akcję "Czysta Kopa". Jej zadaniem było posprzątanie szlaków w masywie Biskupiej Kopy po polskiej stronie. Niestety wędrując szlakami po Górach Opawskich bardzo często możemy spotkać śmieci pozostawione przez turystów. Są to przede wszystkim plastikowe butelki po napojach, puszki i szklane butelki. Najbardziej zanieczyszczone są najpopularniejsze szlaki, najgorzej jest wokół wierzchołka Biskupiej Kopy.
 Na dzisiejszą akcję ruszyło 17 osób, w tym sporo dzieci. Podzieleni na kilkuosobowe grupy posprzątaliśmy wszystkie trasy po polskiej stronie Biskupiej Kopy. Nasza grupa odpowiadała za szlak czerwony Główny Szlak Sudecki z Pokrzywnej przez Zamkową Górę i Srebrną Kopę na Biskupią Kopę, Tylko z tej trasy zebraliśmy 7 worków śmieci! Łącznie zebrano kilkanaście worków. To widać jak przyrodzie Gór Opawskich była potrzebna ta inicjatywa. 
Na zakończenie akcji w siedzibie Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych był mały poczęstunek.
Inicjatorem akcji był Instruktor Biegania z Opola, akcję wspierały: Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych oraz Nadleśnictwo Prudnik
 Podobne akcje sprzątania szlaków Gór Opawskich organizuje również PTTK Prudnik.

Kilka ładniejszych widoków trasy:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Góry Opawskie , Blogger