Ogólnopolski Szkoleniowy Zlot Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK w Nysie

59 Ogólnopolski Szkoleniowy Zlot Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK
15-22 czerwca 2019 

W dniach 15 do 22 czerwca 2019 r. Nysa gościć będzie ponad 500 turystów kolarzy z całego kraju, którzy przybędą tutaj na 59 Ogólnopolski Szkoleniowy Zlot Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK.

Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Oddział PTTK Tryton w Nysie, który realizuje je na zlecenie Zarządu Głównego PTTK w Warszawie. Jest to już 59 edycja tej imprezy, podczas której miłośnicy dwóch kółek mogą poznawać dany region, w którym w danym roku zlot się odbywa. Podczas zlotu uczestnicy zwiedzają najważniejsze zabytki i obiekty turystyczne, a także integrują się podczas wielu wydarzeń towarzyszących zlotowi.
Główną ideą zlotu pozostaje aspekt szkoleniowy. Podczas zlotów odbywają się kursy na Przodowników Turystyki Kolarskiej w których biorą udział osoby chętne stać się członkiem kadry programowej PTTK. Przodownicy w głównej mierze zajmują się organizacją i prowadzeniem imprez kolarskich cieszących się w naszym kraju dużą popularnością, dlatego też niezmiernie ważne jest szkolenie nowych osób, aby kadra ta mogła się rozwijać.
W dniach od 15-22.06 kolarze, którzy przybędą do Nysy poznawać będą nasz region pod kątem najważniejszych atrakcji turystycznych, historii oraz przyrody. Organizatorzy przygotowali dla uczestników szereg tras i ich wariantów do wyboru. Trasy są tak przygotowane, aby kolarze mogli zobaczyć to co najważniejsze w naszym regionie. Dodatkowo każdy uczestnik zlotu otrzyma tzw. pakiet startowy na który składać się będą pamiątkowa odznaka, gadżety zlotowe oraz materiały informacyjne i promocyjne z naszego regionu.
Każdego dnia trasy zlotowe będą wiodły w inny region naszego powiatu, a nawet wykroczą poza powiat! Turyści będą mogli zwiedzić zarówno Nysę, ale także Głuchołazy, Paczków, Otmuchów, Łambinowice czy Prudnik, a nawet Skorogoszcz oraz inne mniejsze miejscowości. Dla uczestników organizatorzy przygotowali również wycieczki autokarowe, szereg konkursów oraz dwie duże imprezy integracyjne.
 Szczegóły imprezy, program oraz trasy można odnaleźć na stronie internetowej Oddziału PTTK Tryton w Nysie (www.pttk.nysa.pl).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Góry Opawskie , Blogger