Wkrótce zapisy na IX Rajd Prudnik - Pradziad!

AKTUALIZACJA - ZAPISY NA 9 RAJD PRUDNIK - PRADZIAD ZAKOŃCZONE - LIMIT 150 MIEJSC WYCZERPANY!
"Prudnik pod Pradziadem" - maj 2019- odległość 37 km

Już 10 sierpnia dziewiąta edycja Rajdu Prudnik - Pradziad. Ideą tego zacnego wydarzenia jest pokonanie 60 km w ciągu 15 h wędrując z nisko położonego Prudnika przez Góry Opawskie i Jeseniky na najwyższy szczyt Sudetów Wschodnich - Pradziad (1491 m). Uczestnicy po drodze muszą zmierzyć się z trudnościami górskiej trasy zarówno dystansem jak i dużymi przewyższeniami (około 4000 m), dlatego śmiało możemy powiedzieć, że jest to ultramaraton.

Organizator co roku dba o różnorodność trasy, tak by wędrowcy nie mogli się znudzić ;) W tym roku trasa prawdopodobnie będzie wyglądać tak: (przebieg może ulec jeszcze zmianie - będę informować)
Prudnik (zmiana startu trasy - Schronisko Młodzieżowe "Dąbrówka") - Kozia Góra - Dębowiec - Wieszczyna - Pokrzywna - Gwarkowa Perć (drabinka) - Jarnołtówek - Zlate Hory - Zlatorudné Mlýny - Rejvíz - Pasmo Orlika - Bělá pod Pradědem - Vysoký Wodospad - Schronisko Švýcárna - Pradziad

Trasa posiada bardzo duże walory krajoznawcze, zobaczymy historyczne miejsca a przede wszystkim niezapomniane górskie widoki. Podczas tegorocznej edycji będziemy mieli okazję przejść odcinkami szlaków, którymi do tej pory trasa rajdu jeszcze nie biegła. Uczestnicy przejdą po raz pierwszy  przejdą m.in. przez "Opawską Orlą Perć" czyli drabinkę w Gwarkowej Perci, przez Skały Karliki czy zajrzą do urokliwej górskiej miejscowości Rejvíz położonej na pograniczu Gór Opawskich i Jeseników.

Gwarkowa Perć - tędy uczestnicy Rajdu Prudnik - Pradziad jeszcze nie przechodzili


Skansen górnictwa złota Zlatorudne Młyny

Rejviz

Na ostatni dość wymagający fragment trasy uczestnicy powrócą po kilku latach przerwy będzie to przejście przez Pasmo Orlika z zejściem do Běli pod Pradědem, a następnie stromym podejściem doliną Studennego Potoku stokami Małego Dziada do Schroniska Švýcárna. Dolina nieco przypomina słynny żółty szlak z Karlovej Studanki wzdłuż Bilej Opavy, którym wędrowaliśmy m.in. w ubiegłym roku, tutaj także jest kilka mostków i schodów na szlaku. Na tym odcinku miniemy także piękny wodospad zwany Jesenicką Niagarą - Vysoký Wodospad (28 m). Jesenicka Niagara czyli Wysoki Wodospad

Schronisko Švýcárna - stąd na Pradziada już kilka kroków... ;)Organizator zapewnia powrót autobusem z Pradziada do Prudnika po zakończeniu rajdu. Dla uczestników będzie również pamiątkowa plakietka, certyfikat ukończenia trasy, a także inne niespodzianki.
Organizatorami maratonu jest PTTK Prudnik oraz Tygodnik Prudnicki. Portal "Góry Opawskie" już od kilku lat patronuje i wspiera wydarzenie, a w osobie admina bierze udział od początku istnienia imprezy! :)
Komandorami rajdu są: pomysłodawca Andrzej Dereń oraz Grzegorz Polak.

Aby wziąć udział w rajdzie NALEŻY SIĘ ZAPISAĆ:
Zapisy ruszają 1 lipca o godz 0:00 i potrwają do wyczerpania miejsc -150 osób. (ZAPISY ZAMKNIĘTE, LIMIT WYCZERPANY 8.07)
Wpisowe 40 zł obejmuje autobus powrotny do Prudnika, certyfikat , plakietkę i ubezpieczenie.

Zapisy poprzez przelew na konto bankowe (UWAGA: przelewy z wcześniejszą datą niż 1.07 godz 0:00 będą zwracane, a uczestnik nie zostanie zapisany!)


Oddział PTTK Sudetów Wschodnich w Prudniku

Bank Spółdzielczy w Prudniku
06 8905 0000 2000 0000 1401 0001
W tytule przelewu należy wpisać: Rajd Prudnik - Pradziad, Imię i nazwisko uczestnika, datę urodzenia (dane do ubezpieczenia), miejscowość zamieszkania i nr telefonu. 


Do zobaczenia 11 sierpnia!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Góry Opawskie , Blogger