Pasterka w Cichej Dolinie w Pokrzywnej ponownie odwołana

W tym roku po raz kolejny nie odbędzie się tradycyjna Msza św. Pasterka w Wigilię Bożego Narodzenia, która każdego roku odbywała się na polanie z ołtarzem polowym w Cichej Dolinie w Pokrzywnej. 
Tradycyjna uroczystość na polanie nad Bystrym Potokiem u stóp Biskupiej Kopy odbywała się 31 lat. Zapoczątkowali ją w 1988 r. mieszkańcy Pokrzywnej i Jarnołtówka, rodzina Giemzików wraz z miejscowym proboszczem ks. Zygmuntem Lubienieckim. Pasterka od lat gromadziła sporo wiernych z okolicznych miejscowości, a także turystów z całej Polski spędzających święta w Górach Opawskich Żywa szopka bożonarodzeniowa, wspólne śpiewanie kolęd z orkiestrą, pięknie przystrojona światełkami kaplica, płonące ogniska, szum potoku, sprawiały, że przez wiele lat była to magiczna górska uroczystość. 
Miejmy nadzieję, że w Pasterce w Cichej Dolinie będzie można znów wziąć udział za rok i w kolejnych latach! 

Pasterkę w Grocie Lurdzkiej pod gołym niebem w tym roku będą odprawiać oo. Franciszkanie w Prudniku-Lesie. Początek uroczystości o godz 22:00. 

Inna Msza św. Pasterka w Górach Opawskich z żywą szopką w urokliwie położonym kościele od kilku lat odbywa się w Podlesiu. Uroczystość odbędzie się w kościele św. Jerzego w Podlesiu. Początek Pasterki w Wigilię Bożego Narodzenia o godz 22:00. "Żywą szopkę" będzie można oglądać w tym miejscu do końca świąt (do niedzieli). 

Z historii: 
WSPOMNIENIE BOŻE NARODZENIE SPRZED 80 LAT: PASTERKA NA KAPLICZNEJ GÓRZE KOŁO PRUDNIKA

1 komentarz:

  1. Pasterka może i nie będzie, ale będzie Pastorałka jak Bóg da :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Góry Opawskie , Blogger