Zbliża się XV Prudnicki Maraton Pieszy

XV PRUDNICKI MARATON PIESZY 16 września 2017 r.
Nasz patronat
(kliknij aby powiększyć)
Już 16 września w sobotę piętnasta jubileuszowa edycja Prudnickiego Maratonu Pieszego. Ten niesamowity rajd polega na pokonaniu wybranej przez siebie wyznaczonej trasy z punktami kontrolnymi: 
- krótka: 12 km
- graniczna: 22 km
- czechosłowacka: 28 km
- duża: najdłuższa 42 km  
Start: Prudnik, Park Miejski (Altana); Meta: Prudnik, Łowisko "u Pietruchy" (ul. Łucznicza)

Tradycja imprezy sięga 1987 r. kiedy to odbyła się pierwsza edycja rajdu, w której udział wzięło 96 osób. Kryzys w PTTK sprawił że po 3 latach organizację maratonu zawieszono, wznawiając go w 2006 r. Od tego czasu corocznie bez przerwy odbywa się do dziś. W tym roku przypada 30 lat od organizacji I PMP i 15 edycja imprezy, dlatego trasa najdłuższa 42 km będzie miała bardzo zbliżony przebieg i długość do tej z 1987 r. Wtedy  nie można było przekraczać granicy z Czechosłowacją, nie przekroczmy jej także w tym roku wędrując po polskiej części Gór Opawskich: Prudnik - Łąka - Pokrzywna - Olszak - Skały Karolinki - Jarnołtówek (tama) - Biskupia Kopa - Srebrna Kopa - Pokrzywna - Wieszczyna - Dębowiec - Sanktuarium św. Józefa - Prudnik.  Organizatorzy chcą przenieść wędrowców w przeszłość, dlatego przygotowali okolicznościową plakietkę dla uczestników wzorowaną na tej z pierwszej edycji, na szlaku spotkamy też więcej innych pamiątek z okresu PRL, Jak wiemy turystyka w tym okresie wyglądała całkiem inaczej...  
Warto ruszyć na trasy Prudnickiego Maratonu Pieszego, oprócz satysfakcji z wędrówki będziemy mogli podziwiać walory Gór Opawskich.  Głównym organizatorem rajdu jest PTTK Prudnik. Nasz portal od kilku lat patronuje i wspiera wydarzenie w osobie admina - uczestnika, który w PMP bierze udział już od 10 lat! :)

STRONA PMP: KLIKNIJ TUTAJ  
TAK WĘDROWALI W 1987 r. I PMP: KLIKNIJ TUTAJ

Do zobaczenia 16 września! :)
Dawid Przyszlak

Relacje z poprzednich edycji:
XII Prudnicki Maraton Pieszy - 2014 r.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Góry Opawskie , Blogger