39 Rajd Maluchów [PROGRAM]

ZAPROSZENIE NA RAJD MALUCHÓW
26 maja 2018 r. 

Już 26 maja 39 edycja Rajdu Maluchów czyli świetnej imprezy dla najmłodszych organizowanej przez PTTK Prudnik i Prudnicki Ośrodek Kultury. Uczestnicy rajdu czyli dzieci wraz z całymi rodzinami wyruszają z prudnickiego parku na 3,5 km trasę przez Kapliczną Górę w Lesie Prudnickim do uroczo położonego Chocimia z widokiem na Góry Opawskie.
Na mecie na dzieci czeka mnóstwo atrakcji. Będą konkursy sprawnościowe z nagrodami, stanowiska edukacyjne, pokazy, dmuchańce, występy artystyczne m.in. clownów i wiele innych. Dzieci na pewno nie będą się nudzić! W tym roku z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości organizatorzy zachęcają do wędrówki w biało-czerwonych barwach. Również tematem niektórych występów  będzie niepodległość Polski.
Historia rajdu sięga 1979 r. z kameralnej imprezy wtedy jeszcze z metą na pobliskiej Zajęczej Kępie przerodził się w rajd, w którym bierze udział kilka tysięcy osób czyniąc go prawdopodobnie największą  taką imprezą w  Polsce. 
Aby dzieci (do 13 lat) mogły  otrzymać plakietkę, skorzystać ze wszystkich atrakcji na trasie i mecie oraz wziąć udział w losowaniu nagrody głównej należy  zapisać  się w siedzibie PTTK Prudnik (ul. Traugutta 19) lub w Prudnickim Ośrodku Kultury (ul. Kościuszki 1a) 
Serdecznie zapraszam! 
Osobiście uczestniczyłem w rajdzie przez 11 lat, w mojej kolekcji mam 10 plakietek rajdowych. Po raz pierwszy  na Rajdzie Maluchów pojawiłem się mając zaledwie 2 miesiące. Oczywiście trasę pokonałem w wózku :D

PROGRAM RAJDU I WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW:
(kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

2 komentarze:

  1. Chcielibyśmy wziąć udział w rajdzie,ale nie mamy jak przyjechać wcześniej i się zapisać osobiście :(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Na rajd można iść również bez zapisów co robi sporo osób. Tyle, że dziecko nie otrzyma plakietki, paczki ze słodyczami, słodkości po drodze. Na mecie wszystkie atrakcje są ogólnodostępne, dmuchane zjeżdżalnie, zamki itp. i tak chyba są płatne nawet dla zapisanych. Ale dziecko będzie mogło brać udział w wielu konkurencjach, zabawach bez zapisywania i otrzymać nagrody w postaci słodyczy.

      Usuń

Copyright © Góry Opawskie , Blogger