Wkrótce otwarcie wieży na Biskupiej Kopie! [ZDJĘCIA]

KONIEC REMONTU WIEŻY NA BISKUPIEJ KOPIE

Dobiega końca trwający od września 2017 r. remont zabytkowej wieży na Biskupiej Kopie, będącej symbolem Gór Opawskich. Prace objęły zniszczoną już z powodu warunków atmosferycznych elewację, poprawiono schody do wejścia. Nad wejściem zrekonstruowano napis z nazwą wieży - "Kaiser Franz Josef Warte", który odpadł kilka lat temu, teraz znów wieża będzie nosić imię cesarza Austrii Franciszka Józefa. Na tarasie pojawiły się granitowe płyty, które zastąpiły betonowe zwieńczenie. W górnej części w otworach dodano szklane okienka. Remont objął również wnętrze, gdzie wymieniono na nowe drewniane schody.  
Wieża po remoncie mieni się w słońcu i prezentuje się bardzo ładnie. Miejmy nadzieję, że do porządku doprowadzony zostanie także teren wokół.  Otwarcie planowane jest na 1 czerwca br.!
Przypomnijmy remont wieży rozpoczął się we wrześniu, od października jest niedostępna dla turystów, zimą przerwano prace, by wznowić je wiosną. Ostatni remont zabytek przeszedł w 1998 r. gdy zaczął się nią opiekować były już kasztelan Miroslav Petřík. Do tego czasu była w opłakanym stanie, zamknięta i służąca jako nadajnik czeskiej tv. Z tarasu możemy podziwiać rozległą panoramę od Karkonoszy przez Śląsk po Beskidy i Tatry!     
W tym roku wieża obchodzi 120 lat istnienia! 

GALERIA ZDJĘĆ: 
(fot. dzięki glucholazyonline.com.pl)
(fot. dzięki glucholazyonline.com.pl) 
 a tak było... 


2 komentarze:

  1. 1 czerwca wchodzimy na wieżę! Hurra! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Skoro Śląsk rozciąga się dookoła wieży to jest raczej normalne, że panorama również go obejmuje ;)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Góry Opawskie , Blogger