Festiwal Ognia i Wody na Biskupiej Kopie 2019

FESTIWAL OGNIA I WODY NA... BISKUPIEJ KOPIE 
20 lipca 2019

Festiwal Ognia i Wody  to wydarzenie od 10 lat odbywające się nad Jeziorem Nyskim.  Podczas imprezy z łodzi na wodach Jeziora Nyskiego prezentujące się firmy pirotechniczne po zmroku wypuszczają w niebo fajerwerki w rytm w muzyki  Pokazy poprzedzone są koncertami zespołów, w tym roku było to "Ich Troje".  Te piękne widowisko corocznie gromadzi kilkadziesiąt tysięcy osób! Kiedyś przyglądałem się pokazowi w bliska ale 3 lata temu wpadłem na niecodzienny pomysł by zamiast jechać do Nysy festiwal podziwiać z Gór Opawskich. Tak więc tradycyjnie postanowiłem powędrować po raz trzeci na Biskupią Kopę by stamtąd podziwiać i sfotografować te widowisko bez tłumów i korków, wśród ciszy górskiej przyrody i w blasku wschodzącego księżyca. Nie wiedziałem czy zdążę bo tego dnia byłem w Beskidach, ale szybko teleportowałem się w Sudety. Po godzinie 16 byłem jeszcze na beskidzkich szlakach, a po 20 już w drodze na Kopę. 😁 Pokaz opóźnił się prawie 40 minut więc miałem czas na rozłożenie sprzętu, skierowanie obiektywu w inną stronę, podziwianie gwiazd, a nawet kilku błysków burzy z oddali. Oprócz fajerwerków w Nysie w tym samym czasie ktoś strzelał gdzieś w okolicy Paczkowa i w Głuchołazach (prawdopodobnie na festiwalu piosenki turystycznej "Kropka"). 

Odległość jaka dzieli Jezioro Nyskie i Biskupią Kopę to 27 km. Widoczność dopisała, pokaz widoczny był bardzo dobrze (jednak, żeby był lepszy efekt potrzebna była lornetka). Tym razem muzyki nie było słychać bo wiał wiatr, dźwięki strzałów dochodziły z około minutowym opóźnieniem. Trzy pokazy trwały łącznie około 45 min. W tym roku miałem już lepszy sprzęt niż poprzednio więc i efekty fotograficzne są znacznie lepsze. Zapraszam do oglądania! Aby oglądać w lepszej rozdzielczości, polecam klikać na zdjęcia. 

   Miasto Nysa nocą...

6 komentarzy:

 1. Świetny pomysł i super zdjęcia!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakim obiektywem robiłeś te zdjęcia?

  OdpowiedzUsuń
 3. przekozak zdjęcia, czapka z głowy dla autora ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdjęcia super ale pomysł 45 minut fajerwerków do bani. Wymyślił to jakiś bezmózgowiec. Biedne ptaki i zwierzaki. Szkoda że nikt o tym aspekcie nie pomyślał. Masakra

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Góry Opawskie , Blogger