Schronisko pod Biskupią Kopą w rankingu schronisk magazynu "NPM"

 VI RANKING SCHRONISK "NPM"

W lipcu w magazynie turystyki górskiej " NPM" pojawił się VI Ranking Schronisk Górskich PTTK. Co dwa lata testerzy z miesięcznika anonimowo dwa razy w sezonie letnim i zimowym odwiedzają schroniska, nocując w nich, a następnie wystawiają im opinie. Nasze jedyne schronisko w Górach Opawskich - Górski Dom Turysty Pod Biskupią Kopą w tym roku zajęło 22 pozycję na 63 obiektów. W 2017 schronisko było na 59 miejscu więc w stosunku do poprzedniego rankingu to wzrost aż o 37 miejsc! To największy wzrost pośród wszystkich schronisk! 
Testerzy w obiekcie pod Biskupią Kopą chwalą sobie miłą obsługę, smaczne jedzenie, wrzątek dostępny 24 h, czyste pokoje. Na minus to krótkie godziny otwarcia baru oraz brak komfortu termicznego w niektórych pokojach. 
Schronisko w ostatnich latach nieco zmieniło oblicze. W ubiegłym roku przeprowadzono remont pokoi, dachu, ogrzewania, pojawiły się panele fotowoltaiczne. Zmianie uległo otoczenie, jeszcze kilka lat temu położony w gęstym lesie, dziś na "łąkach" z widokami.
Osobiście o schronisku mam dobrą opinię, często w nim goszczę, raz korzystałem także z noclegu. 
A jak Wy oceniacie opawskie schronisko? Zapraszam do dyskusji! :)

2 komentarze:

  1. Bardzo fajna atmosfera schroniskowa. Atutem jest możliwość przebywania z gitarą do wczesnych godzin porannych na drugiej sali. Gospodarze robią dobrą robotę i widać rękę gospodarza. Polecam !!!

    OdpowiedzUsuń
  2. witam sedecznie.Napisze tak schroniso znam od ponad 30lat wiec moge co nieco powiedziec.Obecnie jest ok wszak to juz komercja a nie schroniska..........Dzis 11 sierpnia 2019 bylem na kopie 175 raz i nie spodobala mi sie to ze coraz wiecej aut jest pod domem turysty i o zgrozo qad ktory pedzila na szczyt z pod schroniska.KTO DAJE NA TO PRZYZWOLENIE!!!!!A co do widokow napewno sa fajne widoki teraz z pod schroniska.Jednak jestem turysta z dusza i wole te gory zalesione pelne ciszy spokoju nostalgii .Idioci wycieli las zostawiajac pustynie,zarobili miliony a lasu juz niema.To nasze pluca nasze serce...szkoda slow.DOM TURYSTY JEST OK...chodz daleko mu do schroniska/Pozdrawiam Marek z krapkowic

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Góry Opawskie , Blogger