Zaproszenie na 18 Prudnicki Maraton Pieszy

XVIII PRUDNICKI MARATON PIESZY 
12 września 2020 r.
Patronat portalu
(kliknij aby powiększyć)
Odział PTTK Sudetów Wschodnich w Prudniku zaprasza na osiemnastą edycję Prudnickiego Maratonu Pieszego, który odbędzie się w sobotę 12 września. Ideą tej świetnej imprezy jest pokonanie pieszo wybranej trasy o następujących długościach: 
- rodzinna: (10 km) : Prudnik (park) – Kobylica Dębowiec - Rozdroże pod Trzebiną – Sanktuarium św. Józefa Prudnik-Las (meta)
- średnia: (19 km):  Prudnik (park) – Łąka Prudnicka – Trupina – Wieszczyna- Rozdroże pod Trzebiną – Sanktuarium św. Józefa Prudnik-Las (meta)
- czeska: (24 km):  Prudnik (park) – Łąka Prudnicka – Trupina – Wieszczyna – Sv. Roch – Jindřichov - granica – Rozdroże pod Trzebiną – Sanktuarium św. Józefa Prudnik-Las (meta)
- duża: najdłuższa 50 km (więcej info niżej)

Każdy turysta wybiera dla siebie odpowiednią dla swojej kondycji długość trasy. Wszystkie biegną szlakami i pozwalają poznać uroki i walory krajobrazowe Gór Opawskich po polskiej jak i czeskiej stronie. Uczestnik na starcie otrzymuje pamiątkową plakietkę, mapę i opis trasy, a podczas wędrówki musi spodziewać się kilku punktów kontrolnych z niespodziankami.

Start dla tras (10 km, 19 km i 24 km) w Prudniku w Parku Miejskim przy Altanie w godz. 8:00-10:00.
Start trasy 50 km zmiennej z każdą edycją w tym roku będzie znajdował się również w Prudniku przy altanie w godz 6:00-6:30. Meta wszystkich tras będzie znajdować się na polanie w pobliżu Sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie pod Kozią Górą.  
W przypadku chęci wyboru trasy najdłuższej 50 km organizator prosi o wcześniejsze zgłoszenie się poprzez dokonanie przelewu w kwocie wpisowego (10 zł-dorośli, 5 zł-dzieci) z następującymi danymi.

Tytuł przelewu: PMP, imię i nazwisko, miejscowość zamieszkania, nr telefonu używanego podczas trasy
Oddział PTTK Sudetów Wschodnich w Prudniku
Bank Spółdzielczy w Prudniku
06 8905 0000 2000 0000 1401 0001
W przypadku dokonywania przelewu za więcej niż jedną osobę organizator prosi również o przesłanie danych osób według klucza wyżej na emaile: a_deren@onet.pl oraz biuro@prudnik.pttk.pl.

Trasa 50 km będzie mieć największe walory krajoznawcze i piękne widoki górskie Wędrówkę tym razem rozpoczniemy w prudnickim parku (w latach poprzednich startowaliśmy z różnych miejsc po czeskiej stronie). Początek trasy biegnie przez wzgórza Lasu Prudnickiego do Dębowca. Następnie wchodzimy na Główny Szlak Sudecki, którym przez Długotę, Wieszczynę, widokowe pola i łąki podążamy do Pokrzywnej. Stąd Doliną Bystrego Potoku wspinamy się na wierzchołek Biskupiej Kopy z wieżą widokową. Na Kopie przekraczamy granicę i schodzimy do czeskiej wsi Petrovice w dolinie Osobłogi. Dalej trasa wspina się na szczyt Solnej Hory i wędrujemy szlakiem grzbietowym pośród traw i z pięknym widokiem, następnie obok pastwisk na Kravi Horę. Stamtąd schodzimy do Jindřichova i również widokową ścieżką rowerową docieramy do granicy państwa. Ostatni odcinek trasy to wędrówka przez Las Prudnicki do Sanktuarium św. Józefa nad Prudnikiem. U podnóża Koziej Góry będzie meta maratonu

Przebieg trasy 50 km: Prudnik - Okopowa - Kobylica - Dębowiec - Długota - Wieszczyna - Pokrzywna - Dolina Bystrego Potoku (Cicha Dolina) - Schronisko pod Biskupią Kopą - Biskupia Kopa - Petrovice - Solna Hora - Kravi Hora - Jindřichov - granica państwa - Sanktuarium św. Józefa (meta pod Kozią Górą)
MAPA TRASY 50 KM NA MAPY.CZ

Takie widoki będziecie mogli zobaczyć wędrując trasami PMP 😍

Historia Prudnickiego Maratonu Pieszego sięga 1987 r. kiedy to odbyła się pierwsza edycja. Jednak po 3 latach organizację maratonu zawieszono, wznawiając go w 2006 r. Od tego momentu  odbywa się bez przerwy do dziś. Głównym organizatorem PMP jest Oddział PTTK Sudetów Wschodnich w Prudniku.  Portal "Góry Opawskie" od kilku lat patronuje i wspiera wydarzenie w osobie admina - uczestnika, który w PMP bierze udział już od 13 lat! :)
Serdecznie zapraszam! 

STRONA PMP: KLIKNIJ TUTAJ 

Do zobaczenia 12 września!!

 Relacje z poprzednich edycji:
XVII Prudnicki Maraton Pieszy - 2019 r. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Góry Opawskie , Blogger