Zbliża się VII Rajd Prudnik-Pradziad

VII RAJD PRUDNIK - PRADZIAD 12 sierpnia 2017 r.
NASZ PATRONAT
Już 12 sierpnia siódma edycja Rajdu Prudnik-Pradziad. Ta niesamowita impreza polega na przejściu 60 km w max. 15  h. przez Góry Opawskie i Jeseniky z nisko położonego Prudnika na najwyższy szczyt Sudetów Wschodnich - Pradziad (1491 m). Łącznie przewyższenia na trasie przekraczają 4500 metrów, dlatego śmiało można powiedzie, że jest to ultramaraton. Na trasie nie ma żywieniowych punktów kontrolnych, a od 20 km nie spotkamy nawet sklepu.
Co roku organizatorzy dbają o różnorodność przebiegu trasy a podczas tej edycji będzie biegła następująco:
Prudnik (Park miejski) - Kozia Góra - Wieszczyna - Moszczanka - Olszak - Jarnołtówek - Zlate Hory - Příčný Vrch - Horní Údolí - Koberštejn - Opavska Chata - Pasmo Orlika - Videlske sedlo - Mały Dziad - Schronisko Svycarna - Pradziad.
Mapa trasy: MAPY.CZ

Trasa posiada bardzo duże walory krajoznawcze, zobaczymy ciekawe historycznie miejsca a przede wszystkim niezapomniane widoki. Organizator zapewnia powrót autobusem z Pradziada do Prudnika po zakończeniu rajdu.
W tym roku nowość dla uczestników imprezy pojawi się pamiątkowa plakietka! :)
Organizatorami rajdu jest PTTK Prudnik oraz Tygodnik Prudnicki. Nasz portal już od kilku lat patronuje i wspiera wydarzenie, a w osobie admina bierze udział od początku istnienia rajdu! :)
Zapisy już wkrótce, będziemy informować!
  STRONA RAJDU: KLIKNIJ TUTAJ
Do zobaczenia 12 sierpnia! :)

Relacje z poprzednich edycji:

2 komentarze:

  1. Ciekawy rajd trzeba się wybrać na niego ... tylko z Łazisk Średnich do Prudnika trochę daleko a samochodu nie posiadam ... no ale cóż jest rower i motorek hehe zobaczymy czy się uda.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zapraszamy! Prudnik ma dobrą bazę noclegową. Są hotele i Schronisko Młodzieżowe :)

      Usuń

Copyright © Góry Opawskie , Blogger