Nowa książka o historii Prudnika [FILM]

NOWA KSIĄŻKA O PRUDNIKU!

21 grudnia w sali I Liceum Ogólnokształcącego w Prudniku odbyło się spotkanie promocyjne nowej książki "Historia Prudnika fotografią pisana" autorstwa Ryszarda Kaszy, a wydanej przez Starostwo Powiatowe w Prudniku.
Nowa publikacja to prawie 600 stron i 3 tys. unikatowych archiwalnych zdjęć miasta, niektórych jeszcze nigdy nie widzianych. Autor sięgał do wielu archiwów, podzielił książkę na 12 tematycznych rozdziałów (m.in. "Rynek", "Kościoły i klasztory", "Garnizon", "Rodzina Franklów i Pinkusów"), wszystko wzbogacone opisami. Poruszył też temat przymusowych robotników, jeńców z obozu Auschwitz pracujących podczas II wojny światowej w fabryce włókienniczej (późniejszy Frotex). Oprócz zdjęć z Prudnika w książce zobaczymy też okoliczne miejscowości historycznie związane z miastem (m.in. Moszczankę, Dębowiec Pokrzywną i Jarnołtówek) oraz Góry Opawskie (Las Prudnicki, Biskupia Kopa, Zlate Hory)
Jak dla mnie pasjonata historii regionalnej publikacja jest niesamowita i niezwykle cenna!
Gratulacje dla autora! Polecam stronę profil na facebooku Prudnik - historia fotografią pisana, którą prowadzi wspomniany autor!
Publikacja jest bezpłatna i powinna być jeszcze dostępna w Starostwie Powiatowym w Prudniku.

FILM Z PROMOCJI
(fragment rozmowy z autorem dotyczący zniszczeń powojennych miasta)

1 komentarz:

  1. Szkoda, że do tak fantastycznej pozycji mają dostęp praktycznie wyłącznie mieszkańcy Prudnika. Przecież jego miłośnicy rozsiani są po całym świecie. Dostanie poprzednich wydań w antykwariatach i na aukcjach graniczy z cudem. Może Starostwo uprzejmie pomyśli o takich właśnie osobach, kierując część przyszłych nakładów na rynek księgarski. Reklama miasta i fantastycznych okolic byłaby zapewniona.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Góry Opawskie , Blogger