Pożar na Biskupiej Kopie [FILM]

PODPALENIE NA BISKUPIEJ KOPIE
(źródło: Tygodnik Prudnicki)

FILM Z POŻARU: GŁUCHOLAZYONLINE.COM

13 grudnia o godz 16:33 straż pożarna została poinformowana o pożarze w lesie na północnych stokach Biskupiej Kopy ponad Jarnołtówkiem. Ogień widziany był z odległości kilkunastu kilometrów m.in. z Prudnika.
Na miejsce skierowano kilka wozów strażackich. Jak się okazało paliła się ogromna sterta gałęzi świerkowych po wycince przeznaczona do wywózki. Z racji zawartości żywicy w drewnie, ogień sięgał kilkunastu metrów. Działania strażaków polegały na ugaszeniu i niedopuszczenia rozprzestrzeniania się ognia na rosnący las. Dodatkowo utrudnieniem w akcji był silny wiatr. Akcja straży pożarnej zakończyła się w nocy o godz: 1:18. Prawdopodobnie przyczyną pożaru było celowe podpalenie. Na szczęście udało opanować się pożar, ogień nie przeniósł się dalej na las więc straty nie są duże.  To już drugi w tym roku pożar w lesie na Biskupiej Kopy. Ostatni miał miejsce na wiosnę, tu przyczyną było niedopilnowanie ognisk, w których spalano gałęzie świerkowe w celu walki ze szkodnikiem kornika. ...
Znów mamy do czynienia z bezmyślnością i głupotą ludzi. Czy ktoś nadal próbuje zrobić na złość leśnikom, którzy i tak musieli wyciąć umierający las zdziesiątkowany przez kornika?

AKTUALIZACJA: 14 grudnia w okolicy znów palił się stos gałęzi!

1 komentarz:

  1. Co za brak wyobraźni. I co to podpalenie miało niby dać? Szok, co za bezmózgi chodzą po tym świecie.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Góry Opawskie , Blogger