Zaproszenie na 17 Prudnicki Maraton Pieszy

XVII PRUDNICKI MARATON PIESZY 
14 września 2019 r.
Nasz patronat 
(kliknij aby powiększyć)
W sobotę 14 września  siedemnasta edycja Prudnickiego Maratonu Pieszego. Ideą tej świetnej imprezy jest pokonanie pieszo wybranej trasy o następujących długościach: 
- rodzinna: (10 km): Prudnik (park) – Kobylica Dęvowiec - Rozdroże pod
Trzebiną – Sanktuarium św. Józefa – Prudnik (łowisko)
- średnia: (19 km):  Prudnik (park) – Łąka Prudnicka – Trupina – Wieszczyna- Rozdroże pod Trzebiną – Sanktuarium św. Józefa – Prudnik (łowisko)
- czeska: (24 km):  Prudnik (park) – Łąka Prudnicka – Trupina – Wieszczyna – Sv. Roch – Jindřichov –
granica – Rozdroże pod Trzebiną – Sanktuarium św. Józefa – Prudnik (łowisko)
- duża: najdłuższa 50 km (więcej info niżej)

Każdy turysta wybiera dla siebie odpowiednią dla swojej kondycji długość trasy. Wszystkie biegną szlakami i pozwalają poznać uroki i walory krajobrazowe Gór Opawskich i Jeseników po polskiej jak i czeskiej stronie. Uczestnik na starcie otrzymuje pamiątkową plakietkę, mapę i opis trasy, a podczas wędrówki musi spodziewać się kilku punktów kontrolnych z niespodziankami.

Start dla tras (10 km, 19 km i 24 km) w Prudniku w Parku Miejskim przy skrzyżowaniu ulic Parkowej/Dąbrowskiego (pomnik) w godz. 8:30-10:00.
Start trasy 50 km zmiennej z każdą edycją w tym roku będzie znajdował się w czeskiej wsi Adolfovice (k. Jeseníka) w godz: 6:00-6:30. 
Organizator zapewnia dowóz autobusem uczestników maratonu z Prudnika na start.  Zbiórka o godz 4:30 na dworcu PKS w Prudniku (ul. Kościuszki). Aby z niego skorzystać należy się wcześniej zapisać i wpłacić na konto PTTK Prudnik kwotę 40 zł:

Tytuł przelewu: PMP, imię i nazwisko, miejscowość zamieszkania, nr telefonu
Oddział PTTK Sudetów Wschodnich w Prudniku
Bank Spółdzielczy w Prudniku
06 8905 0000 2000 0000 1401 0001

Jeśli zdecydujemy się na dotarcie na start we własnym zakresie wówczas wpisowe wynosi 13 zł.
Trasa 50 km będzie mieć duże walory krajoznawcze i oferuje piękne górskie widoki. Wędrówkę tym razem rozpoczniemy w Adolfovicach (k. Jeseníka) w Dolinie Białej Głuchołaskiej. Stąd czeka nas wspinaczka wzdłuż Šumnego Potoku na grzbiet Pasma Orlika - najdzikszej części Jeseników. Dalej schodzimy do miasteczka Vrbno pod Pradziadem i bardzo stromo wspinamy się na Ostrý z widokiem na miasto (uczestnicy Rajdu Prudnik - Pradziad znają ten odcinek jako zejście). We wsi Heřmanovice wkraczamy już w Góry Opawskie i wędrujemy przez  urokliwe górskie łąki-pastwiska z pięknym widokiem do Źródła Osobłogi i przez Vetřną na przełęcz Petrovy boudy pod Biskupią Kopą. Tutaj chętni mogą wybrać wariant nieco trudniejszy i zdobyć szczyt B. Kopy z wieżą widokową. Ci którzy wybiorą wariant łatwiejszy wędrują od razu na Przełęcz Mokrą i Przełęcz pod Zamkową Górą i dalej przez Las Rosenau, Wieszczynę, Las Prudnicki na metę w Prudniku przy ul. Łuczniczej (Łowisko "U Pietruchy").

Przebieg trasy 50 km: Adolfovice (przystanek koło mostu) - wodospady Šumnego Potoku - Pasmo Orlíka - Kamzící Skała - Vrbno pod Pradziadem - Ostrý - Heřmanovice - Źródło Osobłogi - Vetrná  - Petrovy boudy - Przełęcz Mokra (lub szczyt Biskupiej Kopy) - Przełęcz pod Zamkową Górą - Wieszczyna - Dębowiec - Prudnik


Pod Solną HorąHistoria Prudnickiego Maratonu Pieszego sięga 1987 r. kiedy to odbyła się pierwsza edycja. Jednak po 3 latach z powodu kryzysu organizację maratonu zawieszono, wznawiając go w 2006 r. Od tego momentu  odbywa się bez przerwy do dziś. Głównym organizatorem PMP jest Oddział PTTK Sudetów Wschodnich w  Prudniku.  Nasz portal od kilku lat patronuje i wspiera wydarzenie w osobie admina - uczestnika, który w PMP bierze udział już od 12 lat! :)
Serdecznie zapraszam! 

STRONA PMP: KLIKNIJ TUTAJ 

Do zobaczenia 14 września!!

 Relacje z poprzednich edycji:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Góry Opawskie , Blogger