Zaproszenie na VIII Turystyczny Rajd Rowerowy w Prudniku

(kliknij aby powiększyć)
W najbliższą sobotę 22 kwietnia odbędzie się 8 Turystyczny Rajd Rowerowy "Śladami Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy - legend polskiego kolarstwa". Impreza jest kolarskim otwarciem sezonu rowerowego w Gminie Prudnik, a także formą upamiętnienia dwóch legendarnych polskich kolarzy: Stanisława Szozdy i Franciszka Surmińskiego - mieszkańców Ziemi Prudnickiej.

W tym roku organizatorzy przygotowali trasę o długości około 24 km, która będzie przebiegać następująco: Prudnik - Jasiona - Skrzypiec - Dytmarów - Krzyżkowice - Trzebina - Rozdroże pod Trzebiną - Sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie. Będzie zatem okazja przejażdżki rowerowej przez Las Trzebiński - wschodnią, urokliwą i nieco zapomnianą część Gór Opawskich. Trasa rowerowa to także piękne widoki, zabytki i inne ciekawostki, które skrywa nasz region. O mijanych po drodze atrakcjach krótko opowiedzą przewodnicy z PTTK Prudnik.

Na mecie, która znajduje się na polanie pod Kozią Górą w pobliżu Sanktuarium św. Józefa na uczestników będzie czekało kilka atrakcji to m.in. gry i zabawy, konkursy, ognisko z kiełbaskami i gorący posiłek. Udział w rajdzie jest bezpłatny. Należy jednak się zapisać i wypełnić kartę zgłoszeniową, można to uczynić także na starcie, gdzie formularze będą dostępne. Organizatorem rajdu jest Agencja Sportu i Promocji Gminy Prudnik we współpracy z Odziałem PTTK Prudnik. Portal Góry Opawskie od lat sprawuje patronat medialny nad wydarzeniem. 

Start: Prudnik, park miejski, plac przy altanie - 22 kwietnia godz. 10:00
Długość trasy: 24 km
Meta: Prudnik-Las - polana na Koziej Górze obok Sanktuarium św. Józefa

Szczegółowe informacje na plakacie i na stronie organizatora 

ZAPRASZAMY! 😊

Relacje z poprzednich edycji 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Góry Opawskie , Blogger